محکم – تنگ نمایشنامه نیویورک خانواده

محکم – تنگ: نمایشنامه نیویورک خانواده بازیگری بازیگران سینمای بازیگر هنرپیشه نیویورک خانواده نمایش

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات قهرمانی دنیا هیچ چیز را در زندگی‌ام عوض کردن نداد/ بعد از قهرمانی نگذاشتند فضا خودمانی بماند ، امباپه

بهترین بازیکن جوان جام‌جهانی اعتراف کرد از همان شب قهرمانی فرانسه در فکر جام‌جهانی بعدی بوده است! 

قهرمانی دنیا هیچ چیز را در زندگی‌ام عوض کردن نداد/ بعد از قهرمانی نگذاشتند فضا خودمانی بماند ، امباپه

امباپه: قهرمانی دنیا هیچ چیز را در زندگی ام عوض کردن نداد/ بعد از قهرمانی نگذاشتند فضا خودمانی بماند

عبارات مهم : قهرمان

بهترین بازیکن جوان جام جهانی اعتراف کرد از همان شب قهرمانی فرانسه در فکر جام جهانی بعدی بوده است!

به گزارش خبرورزشی؛کیلیان امباپه ستاره ۱۹ ساله تیم ملی فرانسه روز گذشته گفت وگوی بسیار مفصلی با هفته نامه «فرانس فوتبال» داشت و راجع به جام جهانی و قهرمانی در این تورنمنت ارزشمند صحبت کرده هست. بخش بسیار مختصری از صحبت های او را از نظر می گذرانید.

وقتی سوت آخر بازی با کرواسی زده شده است به کی یا چه چیزی فکر می کردی؟

قهرمانی دنیا هیچ چیز را در زندگی‌ام عوض کردن نداد/ بعد از قهرمانی نگذاشتند فضا خودمانی بماند ، امباپه

به کسی فکر نمی کردم فقط داشتم به یک چیز فکر می کردم: جام قهرمانی! اینکه لمسش کنم، به آغوش بگیرمش و بالای سر ببرمش.

از چه زمانی به این جام قهرمانی فکر می کردی؟

من که از همان شروع جام مطمئن بودم تا فینال می رویم. حتی قبل از شروع جام جهانی هم می گفتم ولی عده ای فکر کردند از روی غرور است در حالی که فقط به خاطر اعتماد به نفس بود.

بهترین بازیکن جوان جام‌جهانی اعتراف کرد از همان شب قهرمانی فرانسه در فکر جام‌جهانی بعدی بوده است! 

چه موقع به خودت گفتی این جام دیگر قطعاً مال ماست؟

درست است که بازی با آرژانتین دیدار دشواری بود ولی بعد از اینکه اروگوئه با آن همه ستاره را شکست دادیم، به خودم گفتم تمام هست؛ قهرمان می شویم.

روزنامه اکیپ فاش کرده بود که تو در دیدار نیمه نهایی و فینال با مصدومیت بازی کردی. آیا مصدومیتت را پنهان کردی؟

این هم جزئی از بازی هست. شرایط داشت بد می شد ولی به لطف کادر پزشکی مجربی که داشتیم، پیش از بازی با بلژیک ۷۰ درصد شرایط بازی کردن را پیدا کردم. برملا نکردیم تا اینکه رقبای مان از این عنوان نفع نبرند.

قهرمانی دنیا هیچ چیز را در زندگی‌ام عوض کردن نداد/ بعد از قهرمانی نگذاشتند فضا خودمانی بماند ، امباپه

تو گفتی برایت مسجل بوده که قهرمان دنیا می شوید. به همین خاطر بود که بعد از بازی فینال در لوژنیکی روی زمین نیفتادی و مثلاً گریه نکردی؟

حتی اگر قرار بود از خوشحالی هم گریه کنم این کار را می کردم، چون دلیلی جهت خجالت و شرم از گریه کردن نبود. ولی مسئله اینجا بود که اشکم درنمی آمد… شاید هم به همان خاطر بود که گفتم می دانستم. البته این معنی اش نمی شود که خوشحال نبودم. چرا، کلی هم خوشحال بودم ولی باید به رقیب هم احترام گذاشت. هنگامی که جایزه عالی ترین بازیکن جوان جام را گرفتم بازیکنان کرواسی در ۵ متری ام ایستاده بودند. در نتیجه نباید با داد و بیداد خوشحالی ام را نشان می دادم.

بهترین بازیکن جوان جام‌جهانی اعتراف کرد از همان شب قهرمانی فرانسه در فکر جام‌جهانی بعدی بوده است! 

لحظه ای که هوگو لوریس جام قهرمانی را بالای سر برد، به خودت چه چیزی گفتی؟

گفتم «همینه، انجام شد! حالا تو قهرمان دنیا هستی!» ولی باید اعتراف کنم همان شبش به فکر جام جهانی بعدی افتادم. هیجان و احساسش آن قدر زیاد است که دلت می خواهد یک بار دیگر و در سریع ترین وقت ممکن طعم قهرمانی در دنیا را بچشی. می خواهم دوباره این حس را تجربه کنم! ۲۰۲۲ خیلی هم دور نیست… من از چیزی که خوشم می آید، این است: بردن و بردن.

یادت می آید هنگامی که سوت بازی فینال به صدا درآمد، چه بازیکنی را درآغوش گرفتی؟

قهرمانی دنیا هیچ چیز را در زندگی‌ام عوض کردن نداد/ بعد از قهرمانی نگذاشتند فضا خودمانی بماند ، امباپه

(مدت زیادی فکر می کند ولی یادش نمی آید.)

عثمان دمبله.

بله، درست هست. عثمان دوست من است و تقریباً همسن و سال هستیم. هنگامی که جهت شروع کارش در بارسا مسئله داشت از او حمایت کردم و او هم زمانی که در پاریس مسئله داشتم از من حمایت کرد. ما ارتباط بسیار نیرومند ای با هم داریم.

وقتی قهرمان شدید و به رختکن رفتید، فضای رختکن چطور بود؟

خب خیلی خودمانی نبود، چون خیلی سریع مدیر رؤسا از راه رسیدند: پوتین، مکرون، اینفانتینو… داشتیم فریاد خوشحالی سرمی دادیم. به دقت همه چیز را نگاه می کردم تا چیزی را از دست ندهم. در این شرایط دوست ندارم تلفنم را گم کنم، چون می خواهم خبر بفرستم یا ویدئو ضبط کنم.

امانوئل مکرون به تو چه چیزی گفت؟

تبریک گفت و گفت امیدوار است این موفقیت ها تا ۱۵ سال دیگر جهت من ادامه داشته باشد. کمی هم شوخی کرد ولی در همین اثنا هم حرفش را زد و گفت دوست دارد روزی در مارسی بازی کنم!

تقریباً دو ماهی با دیدیه دشان به عنوان شاگرد سرکرده ای. حس می کنی در این مدت چیزی از او یاد گرفته ای؟

از همان روز اول که ماه مارس ۲۰۱۷ و در تورنمنتی در روسیه او را دیدم، رفتارش تا به الان با من یک جور بوده هست. البته برایم حرف زدن با مربی سخت بود، چون صورت اش خیلی سرد بود ولی این صورت علی رغم خود واقعی اوست… از آن مربیان خشک و یک کلام که اصلاً حرف نمی زند، نیست. برعکس، آدمی است که بسیار به بازیکنانش نزدیک است.

انتقاداتی که ابتدای جام از تیم ملی می شد، تو را تحت تأثیر قرار نداد؟

نه، چون می دانستم چطوری این انتقادات به آخر می رسد. خب، من هم می دانستم که اشتباهاتی داشتم ولی به محض اینکه حواسم را جمع کردم و با تمرکز وارد زمین شدم، جواب داد. من دلواپس این موارد نیستم، چون جهت بردن برنامه ریزی شده است ام. می دانستم که وقت تعریف و تمجید از من هم فرامی رسد.

قهرمانی دنیا چه چیزی را در زندگی یک پسر ۱۹ ساله عوض کردن می دهد؟

هیچ چیز را! همچنان با همین میل و انگیزه اوج به پاری سن ژرمن برمی گردم و تمرین می کنم.

در بازگشتت به پاری سن ژرمن دوباره نیمار را ملاقات می کنی. این چند هفته خبری هم از او داشتی؟

شاید غافل گیر کننده باشد ولی بعد از هر مسابقه ای که در جام جهانی بازی می کردم، برایم پیغام می فرستاد. البته من هم متقابلاً همین کار را می کردم.

حالا این جایگاه جدیدی که جهت خودت درست کرده ای مشکلی در اینکه چه کسی باید فرمانده پاری سن ژرمن باشد، ایجاد نمی کند؟

نه اصلاً. رابطه ما بر پایه احترام و تحسین متقابل بنا قرار داده شده است هست. به من گفت جهت من بسیار خوشحال است و من هم چنین فکری راجع به اش می کنم، چون واقعاً پسر خوبی هست. فقط حیف شد برنامه ای که از قبل ریخته بودیم، عملی نشد.

چه برنامه ای؟

پیش بینی کرده بودیم در نیمه نهایی فرانسه به برزیل بخورد ولی برزیلی ها به نیمه نهایی نرسیدند.

حالا با این قهرمانی در دنیا، چالش توپ طلا شکل گرفته هست. به توپ طلا فکر کرده ای؟ اگر یکی از داورانی بودی که قرار بود توپ طلا را اهدا کند، ۵ بازیکنی که گزینش می کردی، چه کسانی بودند؟

سال هایی که جام جهانی برگزار می شود خب این تورنمنت تأثیری زیادی جهت رأی دادن دارد. من هم جام جهانی را قطعاً بالاتر از لیگ قهرمانان می گذارم هرچند که در فهرست بازیکنانم قطعاً کریستیانو رونالدو را می گذارم. خب مودریچ، واران و نیمار هم که جام جهانی خوبی داشتند نیز هستند. جهت اینکه فهرست کامل شود، نام خودم را هم وارد می کنم. ولی هنگامی که کسی عاشق فوتبال باشد خیلی سخت است مسی را در فهرست نگذارد.

درست است که می گویند ناصرالخلیفی قبل از رفتن تو به جام جهانی نظرت راجع به بازیکنانی که می خواهد جهت پاری سن ژرمن بگیرد را پرسیده است؟

من کسی نیستم که در این زمینه تصمیم بگیرم ولی راستش را بخواهی او با من مشورت کرد. آن جا بود که یک بار دیگر به او گفتم کانته به درد تیم ما می خورد. در جام جهانی با انگولو صحبت کردم ولی زیاده روی نکردم، چون نمی خواستم ذهن مان درگیر نقل و انتقالات شود… در آخر چند کلمه در سرش فروکردم تا هنگامی که به منزل می رود راجع به اش فکر کند.

واژه های کلیدی: قهرمان | خوشحالی | قهرمانان | جام جهانی | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz